Haber

SEC: ABD Menkul Kıymetler Komisyonu Hacklendi

SEC

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) resmi twitter hesabı, 9 Ocak 2024 tarihinde bir hacker tarafından ele geçirildi. Hacker, SEC’in Bitcoin spot ETF’lerine onay verdiğini iddia eden sahte bir paylaşım yaptı. Bu paylaşım, kripto para piyasasında büyük bir heyecan yarattı. Ancak, SEC kısa süre sonra bu paylaşımın gerçeği yansıtmadığını ve Bitcoin spot ETF’lerine henüz karar vermediğini duyurdu.

SEC-hacklendi-1

SEC’den Açıklama

Bu olay, SEC’in Bitcoin spot ETF’ler hakkındaki nihai kararını 10 Ocak’ta açıklaması beklenirken, kripto para camiasında büyük bir tartışma başlattı. Bazı uzmanlar, bu olayın SEC’in Bitcoin spot ETF’lerine olumsuz bakmasına neden olabileceğini öne sürdü. Bazıları ise, bu olayın SEC’in Bitcoin spot ETF‘lerine daha fazla ilgi göstermesini sağlayacağını savundu. SEC, bu olayın sorumlularını bulmak için kolluk kuvvetleriyle işbirliği yapmaktadır.

Güncelleme 10/01/2024

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), piyasadan gelen 11 spot BTC ETF başvurusunu onayladı.

Bu şirketler arasında; Blackrock ile VanEck, WisdomTree (WT.N), Fidelity, Bitwise, Grayscale Investmens ve Invesco gibi düntanın en büyük varlık yönetim şirketileri de spot Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuru yapan firmalar arasında yer almıştı.

ads

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir